![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13658413
*
nr 1365 8413
Spegel
1960-tal, 124x55cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:31:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 21:36:34
1
100 kr
6/12 22:19:38
2
300 kr
7/12 13:01:11
1
200 kr
7/12 13:01:11
2
250 kr (Budbetjänt)
7/12 17:08:37
1
300 kr
7/12 17:08:37
2
300 kr (Budbetjänt)
7/12 19:26:00
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1365 8413
Spegel
1960-tal, 124x55cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 21:36:34 | 1 | 100 kr |
6/12 22:19:38 | 2 | 300 kr |
7/12 13:01:11 | 1 | 200 kr |
7/12 13:01:11 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
7/12 17:08:37 | 1 | 300 kr |
7/12 17:08:37 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
7/12 19:26:00 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53